Fenntarthatóság az egészségügyben:
egy új tanulmány a többször újrafelhasználható műtéti textíliák előnyeit igazolja

A fenntarthatóság jelentősége az egészségügyben folyamatosan növekszik, különösen a 2019-es „Health Care’s Climate Footprint” jelentés aggasztó adatainak fényében. A jelentés szerint az egészségügyi szektor felelős a globális üvegházhatású gázkibocsátás 4,4%-áért. Ez több mint az egész légiközlekedés által okozott ÜHG-terhelés együttvéve.

A környezeti terhelés csökkentésének kulcsfontosságú megközelítése a megfelelő anyagok kiválasztása, a műtéti textíliák esetében is. Egy friss tanulmány, amelyet a SALESIANER megbízásából Ing. Roland Fehringer (c7-consult e.U.) készített, megalapozott ismereteket nyújt az egyszer és a többször használatos műtéti textíliák közötti ökológiai különbségekről. Az elemzés figyelembe veszi a termékek teljes életciklusát és 18 különböző hatáskategóriát vizsgál; többek között az éghajlatváltozást, az energiafogyasztást és a hulladékképződést.

Az eredmények egyértelműek: az egyszer használatos termékek a vizsgált kategóriák többségében legalább kétszer annyira terhelik a környezetet, mint újrahasználható alternatíváik.
A többször használatos műtéti köpenyek és lepedők jelentősen hozzájárulnak tehát az üvegházhatású gázkibocsátás és a hulladék mennyiségének csökkentéséhez. Ezen eredmények annak fontosságát támasztják alá, hogy következetesebben alkalmazzuk a fenntartható alternatívákat az egészségügyben annak érdekében, hogy a minőséget és a környezetvédelmet összhangba hozzuk.

Műtéti textíliáink környezeti előnyeinek rövid, magyar nyelvű összefoglalóját itt találja.

Olvassa el a teljes cikket németül itt: Tovább a cikkhez!

Szeretne többet megtudni az egészségügy számára kínált termékeinkről és szolgáltatásainkról?
Klikkeljen ide!

Örömmel állunk

rendelkezésére.

Forduljon hozzánk
bizalommal!

Örömmel állunk

rendelkezésére.

Forduljon hozzánk
bizalommal!

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly.